Kadın Sağlığı Erkek Sağlığı

Titiz Anne Paneli

Bakıcınızda sağlık sorunu olup olmadığını, bulaşıcı bir hastalığı olup olmadığını mutlaka gözden geçirmeniz gerekir. Elab laboratuvarında bakıcılar için hazırladığımız özel “Titiz Anne Paneli” ile bebeğinizi en sık görülen bulaşıcı hastalıklardan korumak için ilk adımı atmış olursunuz. Bu panel sayesinde bebeğinizi emanet ettiğiniz bakıcının düzenli sağlık kontrollerini yaptırarak, oluşabilecek hastalıklardan korunmasını sağlayabilir ve en değerli varlığınızı koruyabilirsiniz.

Bebeğinizin sağlıklı büyümesi için en sağlıklı ürünü titizlikle araştırırken, onun sağlığı için bütün gün onunla birlikte olan bakıcının herhangi bir hastalık bulaştırma riskine sahip olup olmadığı göz ardı etmeyin. Unutmayın ki yeni doğan bebekler, bağışıklık sistemi çok zayıf olduğu için birçok enfeksiyona açık haldedirler. Bu sebeple bakıcınızın sağlık durumu bebeğinki kadar önemlidir. Bu hassas duruma özel hazırladığımız “Titiz Anne Paneli” ile aklınızdaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Detaylı bir inceleme için uygulanabilecek testler şunlardır: Açlık Kan Şekeri, HBsAg (ECLIA), Anti-HCV (ECLIA), Anti-HIV Duo + p24 Ag (ECLIA), VDRL (kantitatif), Boğaz Kültürü, Dışkı Kültürü, Deri-Tırnak kültürü, Mantar Tetkiki Direkt, Dışkıda parazit (Gaitada parazit), Dışkı Mikroskopisi…

Bu panel ile öncelikle özellikle yabancı bakıcılarda daha sık görülen AIDS, hepatit B ve karaciğer kanserine yol açan hepatit C gibi son derece riskli hastalıkları araştırır. Bu hastalıkların çoğu vücut sıvılarıyla ve kan yoluyla veya açıktaki yaralar yoluyla kolaylıkla bulaşırlar. Sonuçları son derece ciddi olan bu viral hastalıklar için mutlaka önden araştırma yapmak gerekir. Bunun dışında sindirim sisteminin paraziter ve bakteriyel enfeksiyonlar için araştırılması gerekir. Bu enfeksiyonlar kolaylıkla bebeğe bulaşıp ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir. Diğer yandan ellerde ve ayaklarda cilt enfeksiyonları, mantar enfeksiyonları olup olmadığı araştırılmaktadır.